תודה רבה לכל מי שהגיע לישיבה אתמול והפגין איתנו נגד הכוונה לבנות שכונה בנחל נדר.
היינו כשלושים אנשים בתפרוסת גילאים מרשימה החל מגיל 4 חודשים ועד לבני 60
פרסנו בכניסה לעירייה מרבדי דשא על מנת להזהיר שזה כל הטבע שישאר לנו בסוף.


עם ההחלטות שהתקבלו אתמול בעירייה אין ספק שיהיו הפגנות נוספות.


כל הארוע התרחש בגלל הסתייגות שהגישו עדנה זריצקי (חד"ש) ועודד דונץ (קרית חיים נטו) לאישור שניתן לתוכנית הבנייה בועדה המקומית לתכנון ובנייה. הם הציגו לחברי המועצה את העצומה שלנו נגד הבנייה עליה חתמו 6000 איש, ועל שולחן המועצה הונחו ניירות עמדה של החברה להגנת הטבע ופורום ציבורי כרמל שזכו להתייחסות רבה.
הדיון שנערך היה מבהיל למדי. כל הציטוטים הבאים מדייקים, מה שנקרא לא נגענו:

יוליה שטראים (חיפה ביתינו): חייבים להתחיל את הפרוייקט הכי מהר שאפשר.
מיכאל ינוביץ : יש הטעיה ברורה של הציבור מצד הארגונים הירוקים - הפרוייקט לא נבנה בפארק הכרמל וואדי נדר נמצא מתחת לגבעה עליה נבנה הפרוייקט. הפרוייקט יושב כאי בודד מעל ואדי נדר.
בפארק הכרמל אין כלום...ברגע שפרוייקט כזה נבנה זה ידרוש פיתוח של הפארק. פרוייקטים כאלה שנעשים בטעם - ברוכים יהיו.
רמי לוי (ליכוד-עם אחד): האנשים היחידים שמגיעם לפארק הזה זה מכבי אש. מי מגיע לשם בכלל?! אני מצפה מהירוקים שיבואו פעם ויציעו להעביר שם כביש.
רמי דותן (ליכוד -עם אחד): זה שטח פרטי לחלוטין. אין לו שום שייכות לפארק. אין שום פגיעה בחיות הבר. 70 מטר משם יש וילות של דניה. נאחל בהצלחה ליזם.
ד"ר משה בקר (חיפה שלנו): ההתנגדות של הירוקים לכל עניין שהוא שקשור לפארק מונעת מאנשים להינות מהטבע. אם יש לנו ערכי טבע אנחנו צריכים לדעת לנצל אותם.
ישראל סביון (חיפה אחת): בנייה לגובה מגינה על השטחים הירוקים.


מהצד השני נרשמו הפתעות :
שמואל גלבהרט (חיפה שלנו): במקום הזה אפשר היה לעשות כפר נופש יחודי מסוגו. יש חילוקי דיעות לגבי שייכות הקרקע אז חבל על הזמן והכסף של היזמים כי אין סיכוי שהתוכנית תעבור בועדות, גם השם של עיריית חיפה יפגע מהעברת התוכנית הזו. אסור לעשות שם פרוייקט נדלני רחב. אם יביאו לנו תוכניות לפארק נופש נוכל להתייחס אליה בחיוב.
שלמה יעקב רפפורט (חיפה שבלב): אני מאוד מעוניין שנפתח מלונות אך הדיעות חלוקות. אני מאוד מתלבט כי בעבר כשאושרה בנייה למגורים לצד מלון המגורים הוקמו והמלון נשכח.
ראש העיר , יונה יהב, הפתיע בהתנגדות לתוכנית: השטח הזה זקוק לבניה מלונאית. ציינו בפני הקבלן שהמקום רגיש. מסת הבנייה שהוא הגיש לא מקובלת עלי. הבנייה כאן נעשית בחוסר רגישות. במסה הקריטית הזו אני לא יכול לתמוך.


בסופו של הדיון נערכה הצבעה: 6 בעד ההסתייגות, 14 נגד ההסתייגות ו-3 נמנעים.
אם כך התוכנית תמשיך להתקדם בצינורות ואנחנו ננסה לעצור אותה בשלבים הבאים.
האם פשוט נבלע את זה ?!?